Резиме на точки

Седиште Сејшели
Пронајден во 2019 година
Регулатива бр
Платформи Stormgain дизајнираше сопствена платформа (веб и мобилна)
Инструменти Криптовалути
Трошоци Трошоците за тргување не се ниски
Демо сметка Достапно
Минимален депозит 50 долари
Левериџ До 200
Комисија за трговија Да
Депозит, опции за повлекување Кредитна/дебитна картичка, криптовалути
Образование Да
Поддршка за корисници 24/7Вовед

StormGain е централизирана платформа за тргување со криптовалути основана од Алекс Алтхаузен. Тој беше лансиран во 2019 година за да го направи тргувањето со дигитални валути попрофитабилно за трговците.

24-часовниот обем на тргување на StormGain се проценува на приближно 1 милион долари на самото место и 87 милиони долари за фјучерси. Најактивен трговски пар на берзата StormGain е ETH/USDT, со 24-часовен обем на тргување од 1 милион долари. Платформата е главно позната по тргување и поседување криптовалути. Во моментов има 7 достапни криптовалути на самото место со 15 трговски парови. На пазарот на фјучерси, трговците имаат пристап до 65 пара криптовалути.

Размената им овозможува на клиентите да тргуваат со дигитални валути, да ги складираат во повеќенаменски паричник, да копаат биткоин и да уделат криптовалути. Платформата им нуди на корисниците карактеристики на место и фјучерси за тргување. Исто така, комбинира традиционални и напредни карактеристики за тргување, вклучувајќи различни типови нарачки, алатки за тргување и приспособени сигнали за купување/продажба со ниски надоместоци.


Преглед на StormGain
StormGain ви овозможува да започнете со тргување со најпопуларните и најкапитализираните монети со множител до 200x, или можете само да купувате и држите крипто.

Тие исто така обезбедуваат традиционална и инстант размена. Инстант размена се попогодни за неискусни корисници. Преку тоа, корисниците можат да разменуваат една крипто со која било друга за помалку од пет минути

Криптовалутите станаа попопуларни, но многу крипто-размени едноставно не нудат нормални алатки за тргување како што се граничните нарачки. StormGain создаде целосно опремена платформа за тргување која оди подалеку од едноставните занаети.

Инспириран од желбата да го направи тргувањето со криптовалути попрофитабилно за секого, StormGain го користи најдоброто од инвестициите и пазарите на криптовалути и нуди платформа за тргување преку фјучерси договори за криптовалути.

StormGain нуди различни видови нарачки и алатки за тргување, приспособени сигнали за купување/продажба - сè што ви треба за целосно да го прифатите трговското искуство.

Сметки

StormGain нуди повеќе производи за една сметка. Подобро е отколку само да се фокусирате на една област како другите крипто-размени. Погоден е за поширока публика од почетници до искусни трговци.

Сепак, сè уште има посебни барања за минимално салдо и надоместоци за размена на секоја сметка. StormGain обезбедува 7 типа на сметки како подолу: Регистрирањето за сметка на StormGain е исклучително едноставно и може да се направи за неколку секунди. Регулативите на KYC се одлична работа за крипто индустријата, за жал, многу крипто-размени изгубија клиенти затоа што едноставно мора да ги одвратат луѓето од регулаторни причини. Лесно е да се отвори сметка со StormGain и тие бараат од нивните клиенти да имаат само адреса за е-пошта и минимален депозит од 50 USDT. Процесот на регистрација во StormGain е исклучително едноставен.
Преглед на StormGain
 1. Одете на бурата
 2. Внесете ја вашата адреса за е-пошта
 3. Избери лозинка
 4. Внесете го промотивниот код PROMO25 за да добиете бонус за добредојде од 25 американски долари
 5. Согласете се со условите и наведете дека не сте државјанин на САД
 6. Кликнете на „Креирај сметка“
 7. Потврдете ја вашата адреса за е-пошта со кликнување на врската испратена до вашата е-пошта
Преглед на StormGain
Вашата сметка е веднаш активна и подготвена за тргување. За да тргувате, мора да депонирате крипто, но повеќе за ова подоцна во овој преглед на Stormgain.

Како да користите демо сметка

StormGain ви нуди бесплатни демо сметки со 50.000 USDT ако сакате да ја тестирате нивната платформа за тргување со крипто пред да отворите вистинска трговска сметка. Можете брзо и лесно да се префрлате помеѓу демо и реални сметки колку што сакате со користење на прекинувачот што се наоѓа во вашето лично мени. За да го користите, следете ги овие чекори подолу:
 1. Одете на бурата
 2. Најавете се на вашата сметка
 3. Кликнете на името на вашата сметка (адреса на е-пошта), на десниот екран
 4. Вклучете го копчето „Демо сметка“.
 5. Кликнете на 'Да'
 6. Сега можете да го користите вашето демо за StormGain со 50.000 USDT
Преглед на StormGain
Сметката веќе е префрлена на Демо сметка
Преглед на StormGain


Производи

StormGain нуди четири клучни производи достапни за своите клиенти на своите веб и мобилни апликации.

Откако ќе се регистрирате со StormGain, можете да пристапите до следниве производи:

Инстант размена: веднаш заменете ги криптовалутите по пазарна цена.

Преглед на StormGain

Редовна размена: тргувајте со криптовалути со напредни типови на нарачки и повеќе алатки.

Преглед на StormGain

Размена на маргина : (тргување користејќи мултипликатор/помош) можете да тргувате со криптовалути до 200x.

Преглед на StormGain

Криптопаричник : за складирање, покрај тоа можете да ги испраќате, примате вашите криптовалути.

Преглед на StormGain
Левериџ

Тргувањето со потпора значи дека можете да го зголемите износот со кој тргувате без да морате да имате поголем салдо

.

Тргување со потпора до 200x (достапно само за BTCUSDT, другите парови се помали или еднакви од 100x).

Ова ви овозможува да профитирате од помалите движења на цените и да профитирате исклучително добро од големите движења на цените.

Под вашата нарачка ја гледате вашата потпора и тука исто така можете да изберете колку пати вашиот облог ќе се множи. За BTC/USDT можете да изберете до максимум 200x. Ако изберете 200x тогаш всушност тргувате со 2000 долари наместо 10 долари. Имајте на ум дека високата потпора е многу ризична.

Преглед на StormGain
Многу е важно да научите како да управувате со ризикот ако планирате да користите потпора за тргување на кој било пазар. StormGain им нуди на трговците сите алатки што им се потребни за да останат безбедни и да остварат големи профити кога пазарот се движи во нивна корист.

Еве список на инструменти со Max Multiplier:
Инструмент Макс мултипликатор
ETCUSDT, ZECUSDT, ADAUSDT, EOSUSDT, NEOUSDT, IOTUSDT, QTMUSDT, TRXUSDT, XMRUSDT, XLMUSDT, DASHBTC, DASHUSDT, BSVUSDT, XTZUSDT, LNKUSDT, MTZUSDT, MTMUSDT, , XRPUSDT 50
LTCUSDT 100
BTCUSDT 200
BCHUSDT 100
ETHUSDT 100


Платформи

Платформата за тргување StormGain е и на веб и на мобилна апликација Можете да ја добиете апликацијата за крипто тргување StormGain од официјални продавници за апликации или да ја користите веб-платформата достапна за кој било прелистувач. Платформата работи подеднакво добро на мобилниот телефон и на веб-апликацијата, што го прави вашето трговско искуство исклучително пријатно и лесно за ракување од каде и да сте. Тие ви обезбедуваат различни делови каде што можете да ги најдете сите понудени инструменти, дел со сигнали за тргување, статусот на секоја трговија, информациите за секој од вашите паричници, како и автентикација со 2 фактори, што ќе ви овозможи безбедно да тргувате и без никакви проблеми. Тоа го прави вашето трговско искуство исклучително пријатно и лесно за ракување од каде и да сте. Мобилно тргување Можете да ја преземете мобилната апликација од Google Play или App Store. Мобилната апликација ги има сите главни карактеристики на веб платформата, сите компресирани во добро дизајнирана и брза апликација подготвена за мобилни телефони. Повеќето од прегледите на кои наидовме укажуваат на тоа дека платформите се многу интуитивни и погодни за почетници. Ова е за разлика од значајните конкуренти како што се Binance, Kraken и BitMEX. Може да ја користи оваа платформа од таблет или мобилен и да ужива во сите предности на добро дизајнираната платформа за тргување за да ја задржи контролата врз вашите занаети каде и да одите . карактеристика која многу му помага на трговецот. можете веднаш да ги ажурирате информациите за пазарот.


Преглед на StormGainПреглед на StormGain
Повлекување на депозити

Депозити

Постојат два различни начини за депонирање средства во StormGain, можете да користите кредитни/дебитни картички или криптовалути. Тие бараат минимален депозит од приближно 50 УСД за кредитни/дебитни картички.

 • Кредитни/дебитни картички ( само депозити )
 • Биткоин (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • XRP (XRP)
 • Биткоин кеш (BCH)
 • Тетер (USDT)

Со кредитни/дебитни картички, има повисоки такси поврзани со ова поради надоместоците за обработка. Многу е едноставно да се депонира на StormGain и можете да го направите и на веб и на мобилна апликација.

Следете ги овие чекори за да купите крипто со кредитни/дебитни картички:

 1. Најавете се на сметката StormGain
 2. Одете до горното мени и кликнете на Купи крипто со картичка
 3. Изберете Кредитна картичка како опција за плаќање
 4. Внесете го износот на Биткоин што сакате да го купите
 5. Потврдете ја нарачката и кликнете на Депозит

Преглед на StormGain
Алтернативно, префрлете ги веќе поседуваните криптовалути во вашиот паричник StormGain. Нема такси за депозит на StormGain како и кај повеќето други крипто-размени
 1. Најавете се на сметката StormGain
 2. Изберете го соодветниот крипто-паричник на десната страна на вашиот екран
 3. Можете или да ја копирате адресата или да го користите QR-кодот за пренос од вашиот друг крипто-паричник.
 4. Испратете крипто на адресата
Преглед на StormGain

Што е минимален/максимален депозит?

Депозит на банкарски картички

Подолу се прикажани минималните депозити за кредитни/дебитни картички и исто така постои максимален лимит од 20 000 ЕУР/20 000 УСД за ова .
Валута Провизија за депозит Мин. комисија мин. износ на депозит Макс. износ на депозит
американски долари 5% 10 американски долари 50 американски долари 20 000 американски долари
евра 5% 10 американски долари 50 евра 20 000 евра
AUD 5% 10 американски долари 70 AUD 50 000 АУД
CHF 5% 10 американски долари 50 CHF 20 000 CHF
CZK 5% 10 американски долари 1000 CZK 1 000 000 CZK
DKK 5% 10 американски долари 350 DKK 200 000 DKK
ГБП 5% 10 американски долари 40 GBP 20 000 GBP
HUF 5% 10 американски долари 15 000 HUF 20 000 000 HUF
KRW 5% 10 американски долари 60 000 KRW 100 000 000 KRW
ILS 5% 10 американски долари 200 ILS 100 000 ИЛС
NOK 5% 10 американски долари 500 NOK 500 000 NOK
НЗД 5% 10 американски долари 80 NZD 50 000 NZD
PLN 5% 10 американски долари 200 PLN 200 000 PLN
БРИШЕЊЕ 5% 10 американски долари 3000 рубли 10 000 000 рубли
SEK 5% 10 американски долари 500 SEK 500 000 SEK
ПРОБАЈ 5% 10 американски долари 300 ПРОБИ 500 000 ПРОБИ
ЗАР 5% 10 американски долари 800 зари 1 000 000 ЗАР
Крипто депозити

Има минимален депозит на StormGain кој варира во зависност од монетата што ја користите за депонирање на берзата со

Подолу се минималните депозити на секоја криптовалута понудена на берзата и
нема максимален износ за депозит со крипто
Валута Провизија за депозит Мин.износ на
депозит
USDT 0,00% 1 USDT
БТК 0,00% 0,0002 БТК
BCH 0,00% 0,006 BCH
ЕТХ 0,00% 0,01 ЕТХ
потполковник 0,00% 0,03 LTC
XRP 0,00% 7 XRP

Колку долго траат депозитите?

Потребни се 1-2 часа за депонирање со кредитни/дебитни картички, зависи од начинот на депонирање и брзината на системот

За да го проверам времето, испратив 50 USDT на StormGain и ми требаа 1 час и 5 минути за депонирање на мојата сметка. Повлекувања Трговците можат да повлечат крипто со префрлање од вашиот StormGain паричник на кој било друг компатибилен паричник. Затоа, нема размена на пари од крипто до фиат. Начинот на повлекување е прилично едноставен. Следете ги сите чекори подолу:

Преглед на StormGain

Преглед на StormGain
1. Изберете го посакуваниот паричник за криптовалута со салдото што сакате да го повлечете
2. Кликнете на опцијата „повлече“ што се наоѓа на десната страна
3. За да ја дадете адресата на дестинацијата на паричникот, можете да го направите едно од следниве :
3.1 Веднаш копирајте ја и залепете ја адресата на дестинацијата на паричникот или
3.2 Можете да го користите QR-кодот за да извршите повлекување.
4. Секогаш е подобро да проверите двапати отколку случајно да ја испратите вашата криптовалута на погрешна адреса на е-пошта каде што може или не може да ги вратите вашите крипто средства.
5. Откако ќе ги завршите тие чекори, треба да видите динамичен надомест кој ви покажува колку точно ќе ве чини повлекувањето


За секоја криптовалута има минимален износ за повлекување. Доколку сумата е помала, парите нема да се кредитираат на вашата сметка.

Подолу е таксата и минималниот износ што можете да го повлечете
Валута Надоместок за повлекување Мин.износ на
повлекување
USDT 0,1% 50,0 USDT
БТК 0,1% 0,0059 БТК
BCH 0,1% 0,15 BCH
ЕТХ 0,1% 0,3 ЕТХ
потполковник 0,1% 0,8 LTC
XRP 0,1% 240,0 XRP
Оваа динамична такса за повлекување го прави StormGain совршен за почетници бидејќи не мора да плаќате висока такса за повлекување за мали повлекувања како некои други крипто централи кои наплаќаат стандардна такса без разлика на износот што го повлекувате - мала или голема.

Ако сакате да го повлечете USDT: сè што треба да направите е да ја замените вашата криптовалута во USDT пред да ја повлечете. Еве ги едноставните чекори:
 1. Одете во опцијата „Размена“. (Опцијата „Размена“ е пронајдена во вашиот паричник USDT.)
 2. Кликнете на опцијата „Од паричник“. Ќе се појави паѓачко мени, изберете го крипто-паричникот од кој сакате да го повлечете и заменете го во USDT
 3. Откако ќе се уверите во сите детали, потоа кликнете на „Размена“ .
 4. Откако USDT ќе се појави во вашиот паричник USDT, тогаш можете да се повлечете
Преглед на StormGain
Колку долго трае повлекувањето?

Повлекувањата на StormGain се обработуваат веднаш по поднесувањето.
Провизии и такси

Покрај лесното отворање на сметката, StormGain има различни такси за крипто тргување. Во зависност од криптото што го избирате да тргувате, StormGain наплаќа помеѓу 0,15% и 0,25% за позицијата. Надоместоците на StormGain се усогласени со другите водечки крипто-размени и оставаат многу простор за профит.

Надоместоците за инстант размена и минималните големини за размена се како што следува:

Преглед на StormGain

Комисиите за тргување со крипто, минималните и максималните множители и дневните стапки за купување и замена за продажба се како што следува:

Преглед на StormGain Преглед на StormGain

Споредете со друга платформа, StormGain наплаќа дека таксите се малку повисоки, но мислам дека ова е прифатливо бидејќи го прават интерфејсот полесен за користење од друга размена на крипто потпора за нов трговец со крипто
и ако сте трговци со искуство, подобро би било да користите друга централа како Bybit која има пониски давачки.Карактеристики на тргување

Приспособливи распореди:

Трговците можат да ги приспособат графиконите и прозорците за да одговараат на нивните трговски потреби.

Налози за стоп-загуба:

Секогаш кога се отвора трговија со потпора, одлична идеја е да се има налог за стоп-загуба. Користењето потпора без налог за стоп-загуба е опасно и може да доведе до загуби што го надминуваат износот на пари на сметката за тргување со потпора.

На пример, користењето потпора од 5x значи дека трговецот користи пет пати повеќе од износот што го има на својата сметка за тргување. Ако тргувањето оди по својот пат, добивката ќе биде пет пати поголема, но исто така важи и обратното.

Го заштитува трговецот од соочување со загуба што го надминува износот на пари што тој или таа го има на трговската сметка за потпора.
Преглед на StormGain
Земете профит:

Налозите за преземање профит се како спротивност на налогот за стоп-загуба. Работи на профитната страна на трговијата

Кога трговијата со потпора оди на начин како што се надева трговецот, добивките брзо се собираат. Проблемот е што пазарите можат да бидат нестабилни. До моментот кога трговецот ќе се врати на платформата за тргување, големата добивка од трговијата со крипто со потпора може да дојде и да отиде.

Некои крипто-размени не поддржуваат гранични нарачки, што значи дека загубите лесно можат да излезат од контрола, а потенцијалните добивки може да останат нереализирани! Резиме за отворена трговија: на дното на интерфејсот, на трговците им се дава резиме на отворена трговија. StormGain, исто така, обезбедува чувство на трговец засновано на активни занаети. Ова го дава процентот на занаети за купување и продавање за одредено спарување... Индикатори: Категоризирано е според тренд, осцилатори и нестабилност. Платформата има на располагање низа индикатори кои поддржуваат техничка анализа. За да ги видите индикаторите, кликнете на режимот Индикатори/цел екран кој го прикажува целосниот прозорец на графикони каде што можете да додавате индикатори Професионални графикони: графиконите нудат опсег на различни временски рамки, оваа платформа има лента, свеќи, шупливи свеќи, линија, област и Хајкен Аши табели за гледање. Трговците можат да ги избираат и приспособат графиконите врз основа на преференци, со понудени 9-временски рамки, кои се движат од минута до месечно, така што има многу опции за вас, кои можете да ги користите за да ги следите историските движења на цените за да донесувајте подобри трговски одлуки.


Преглед на StormGainПреглед на StormGainПреглед на StormGain

Преглед на StormGain
Преглед на StormGain

Сакате да тргувате

Поддршка за корисници

StormGain обезбедува услуги на клиентите 24/7 преку разговор во живо, е-пошта и телефон. Можете исто така да контактирате со StormGain преку Telegram, Facebook и Twitter

Е-пошта [email protected]
Телефон +248 467 19 57
Телеграма t.me/StormGain


За да го користите разговорот во живо, кликнете на копчето за разговор и започнете го разговорот.
Преглед на StormGain
Го користевме разговорот во живо и добивме одговор од оператор во рок од 5 минути, што беше прилично добро.

StormGain има и база на знаење која обезбедува корисни водичи и решавање проблеми за најчесто поставуваните прашања Преглед на StormGain
.

Заклучок

Ако сакате да тргувате со платформа која поддржува највисока потпора. Stormgain е одлична размена. Потпора од 200x.

Оваа платформа обезбедува редовни и инстант услуги за размена на крипто и криптопаричник со повеќе валути.

Покрај тоа, има некои од најдобрите платформи за тргување со крипто наоколу. Процесот на регистрација е навистина едноставен. Постојат достапни демо сметки и обезбедена дарежлива колекција на образовни ресурси.

Тие исто така нудат сигнали за тргување со крипто кои се генерираат со помош на AI (Вештачка интелигенција), само за да го задржат нивното тргување да биде подобро и подобро.

StormGain , исто така, нуди бесплатен крипто-паричник на јавноста. Паричникот StormGain може да го користи секој, дури и ако не сака да тргува на платформата.

Thank you for rating.